Wystrój naszego miejsca pracy jest nie mniej ważny niż pomieszczeń, takich jak sypialnia czy salon. Spędzamy tam znaczną część dnia, dlatego zależy nam na tym, aby wszystkie elementy, którymi się otaczamy były nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Dotyczy to nie tylko tak oczywistych rzeczy, jak biurko, fotel czy szafy, w których przechowujemy dokumenty. Ważne są także odpowiednio dobrane drzwi.

Nie da się ukryć, że to jeden z najczęściej używanych elementów, jakie znajdują się w biurze. Co chwilę wychodzimy bądź zapraszamy do siebie innych współpracowników. Odwiedzają nas klienci lub też kontrahenci. Drzwi pełnią zatem role nie tylko przejścia pomiędzy pomieszczeniami, ale także funkcję reprezentacyjną. Jeśli zależy nam na odpowiednim postrzeganiu naszej firmy czy też stanowiska, powinny one zostać dopasowane do ogólnego wystroju wnętrza.

Eleganckie i stylowe biuro nie powinno być wyposażone w staromodne drzwi z widocznymi zadrapaniami czy innymi oznakami zużycia. Jeśli wnętrze zostało urządzone w nowoczesny sposób, nie będą do niego pasować skrzydła drzwiowe w tradycyjnym stylu. Odpowiednie dopasowanie drzwi to ważna kwestia przy aranżacji każdego wnętrza, a w szczególności biura. Jeśli nasza praca polega na przyjmowaniu klientów, każdy detal wystroju jest niezwykle istotny.

Gdy zależy nam na prywatności i odpowiednich właściwościach akustycznych, warto zdecydować się na drzwi pełne. Zapewnią one dostateczny komfort pracy, a także wyciszą odgłosy z zewnątrz czy z biur innych współpracowników. W wersji klasycznej i drewnianej sprawdzą się świetnie jako składnik wyposażenia gabinetów lekarskich czy kancelarii prawniczych.

W przypadku, w którym stawiamy na nowoczesność, odcienie szarości i surowość, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie drzwi szklanych. Możemy wybrać spośród modeli wykonanych w całości ze szklanej tafli, jak i takich, gdzie szkło stanowi tylko fragment w postaci wstawki lub zdobień. Warto rozważyć zakup drzwi białych, które w połączeniu ze szklanym elementem stworzą niepowtarzalny i oryginalny produkt.

W miejscach, gdzie nie możemy pozwolić sobie na skrzydło drzwiowe otwierane na zewnątrz bądź do wewnątrz, sprawdzą się drzwi przesuwne. Zajmują minimalną ilość przestrzeni, a dodatkowo mogą być wykorzystane jako przejście pomiędzy jednym pomieszczeniem a drugim.

Pozdrawiamy, Asilo.pl

Więcej znajdziesz na:  blogasilo.pl/baza-wiedzy/