Jesteś zwolennikiem nowoczesnych i niebanalnych rozwiązań wnętrzarskich? Szukasz nietypowych pomysłów, które będą nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne wizualnie? Estetyka jest dla Ciebie ważnym elementem każdego pomieszczenia? Jeśli przy tym nie chcesz wybierać widocznych i odznaczających się drzwi do salonu czy sypialni, rozwiązaniem będą drzwi ukryte.

Co kryje się pod tą nazwą? To rodzaj drzwi, których ościeżnica jest niewidoczna. Jest ona w zależności od rodzaju ściany, schowana pod tynkiem (w przypadku ścian murowanych) lub pod warstwą płyt gipsowo-kartonowych (w przypadku ścian GK).

W ościeżnicy ukrytej można zamontować każdy model drzwi Asilo. Jest jeden model szczególnie dedykowany – LINATE ZERO. To surowe drzwi, które można wykończyć w dowolny sposób, stosując przeróżne metody pokrywania powierzchni. Od nas zależy czy będzie to lakier, farba, imitacja tynku czy tapeta. Jedyne co nas ogranicza to nasza własna wyobraźnia. Dlatego drzwi ukryte cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób młodych, którym znudziły się tradycyjne rozwiązania i chcą powiewu świeżości.

Metoda ta mimo pozorów jest znana od lat, jednak na próżno szukać jej twórcy. Stosowana była w domach naszych rodziców, jednak jej popularność była o wiele mniejsza, niż ma to miejsce dzisiaj. Drzwi ukryte opierają się na minimalistycznej formie oraz prostym designie, który można dostosować do własnych potrzeb i wykończyć tak, jak nam się podoba. Dzięki możliwości dowolnego wykończenia oraz ukrytej ościeżnicy drzwi ukryte są niemalże idealnym rozwiązaniem dla osób kreatywnych, ceniących sobie niebanalne pomysły oraz proste rozwiązania.

Oprócz estetyki, tego rodzaju skrzydła drzwiowe posiadają również wysokie wartości funkcjonalne. Odznaczają się dużą solidnością oraz trwałością na wiele lat. Wykonane są w całości z jednej płyty MDF, przez co są bardzo wytrzymałe Dodatkowo wzmocnione są opatentowanym systemem przeciwprężnym SOLID, dzięki czemu drzwi nie odkształcają się i zachowują odpowiednią sztywność.

Taki produkt, jak wspominaliśmy wcześniej, świetnie nadaje się do malowania farbą akrylową, tapetowania czy pokrywania tynkiem strukturalnym imitującym beton. Drzwi możemy dowolnie wykończyć z każdej strony, a nawet zmieniać co jakiś czas ich wygląd poprzez ponowne ozdabianie. Będą idealnie odzwierciedlać naszą osobność, charakter czy indywidualne upodobania. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, dlatego nie ma żadnych ograniczeń pod względem ich zastosowania.

Pozdrawiamy, Asilo.pl

Więcej znajdziesz na:  blogasilo.pl/baza-wiedzy/